Artykuł

• autor: lgkkolumna, 2011-11-10 16:53

Drużyna LUKS "Grabia" Kolumna ograła lidera.

Klub Luks "Grabia" Kolumna mimo swojej krótkiej działalności osiąga wspaniałe wyniki w lidze młodzieżowej Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Runda jesienna sezonu 2011/2012 powoli dobiega końca. Zespół z Kolumny obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, posiadając do rozegrania zaległy mecz. W ostatniej kolejce rozgrywek zawodnicy LUKS "Grabia" Kolumna pewnie wygrali wynikiem 5:2 z piastujacych pierwsze miejsce w lidze, zespołem Włókniarz Konstantynów Łodzki.

Po niespełna dwóch latach intesywnej pracy z młodzieżą, Zarząd klubu z Panią prezes Mirosławą Olszewską podjęli decyzję o zgłoszeniu zespołu młodych piłkarzy z rocznika 1999 do ligi w klasie "Kazimierza Górskiego" w sezonie rozgrywkowym 2011/2012. Początkowo istniały obawy czy nasi zawodnicy, w wiekszości młodsi od rówiesników innych klubów grających w lidze, podołają temu wyzwaniu.  Jednak z kolejnym meczem młodzi piłkarze, na codzień uczący się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łasku – Kolumnie oraz Szkole Podstawowej w Buczku, czują sie coraz pewniej na boisku i z większą swobodą podchodzą do kolejnych spotkań.

Drużyna pod kierunkiem trenera Krzysztofa Miszczaka (nauczyciela ZSO w Kulumnie) imponuje świeżością i wysoką kondycją oraz dobrym wyszkoleniem technicznym.

"Nie dziwi fakt, iż tak wysoką formę prezentowaną podczas rozgrywek ligowych zawdzięczamy dobremu przygotowaniu w okresie letnim podczas obozu sportowo-kondycyjnego w Wągrowcu." - mówi Jacek Raczkowski (nauczyciel ZSO w Kolumnie, koordynator zespołu i skarbnik klubu).

Warto nadmienić, iż nauczyciele wychowania fizycznego w Kolumnie prowadzą system szkolenia młodzieży w sposób ciągły. Charakteryzuje się on pracą z uczniami od drugiej klasy szkoły podstawowej do klasy szóstej. Tylko w ten sposób można zagwarantować udział w lidze w następnych latach.

Klub systematycznie rozwija się prowadząc jednoczesnie dwie sekcje sportowe: piłkę nożną i piłkę siatkówką, zaś w niedługim czasie planowane jest uruchomienie kolejnej sekcji,  koszykówki dziewcząt.

Ogromne możliwości otwierają się przed nauczycielami wychowania fizycznego uczącymi w ZSO w Kolumnie z chwilą uruchomienia obiektów "ORLIK", zarówno na potrzeby szkoły, jak i klubu. Do tej pory w pełni wykorzystywaliśmy dobrą bazę szkoleniową w postaci dwóch sal gimnastycznych i bogatego sprzętu sportowego do pracy z młodzieżą. Wspierani jesteśmy w swojej pracy przez Panią Dyrektor ZSO w Łasku – Kolumnie Halinę Wawrzyniak – Lichą oraz lokalnych sympatyków i dzięki ich poparciu młodzi sportowcy mają możliwość rozwoju prezentowania swoich umiejętności.

Zarząd Klubu LUKS "Grabia" Kolumna

Nauczyciele wychowania fizycznego ZSO w Łasku-Kolumnie